ریاست زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی

ریاست: زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی لوکوموتیو زاگرب علی کریمی لیگ برتر کرواسی اشپلیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی ارسال لایحه استفساریه به شورا ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بازنشسته نیست

معاون پارلمانی شهرداری تهران، گفت: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مشخص شدن اوضاع بازنشستگی افشانی به مجلس شورای اسلامی لایحه استفساریه ارسال می کند.&nbsp

ارسال لایحه استفساریه به شورا ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بازنشسته نیست

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بازنشسته نیست/ارسال لایحه استفساریه به شورا

عبارات مهم : ایران

معاون پارلمانی شهرداری تهران، گفت: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مشخص شدن اوضاع بازنشستگی افشانی به مجلس شورای اسلامی لایحه استفساریه ارسال می کند.

به گزارش مهر، داریوش قنبری در مورد تصمیم شهرداری و شورای شهر جهت ارایه استفساریه به مجلس شورای اسلامی در مورد تعیین وظیفه بازنشستگی شهردار تهران، گفت: ما اول منتظر مانده ایم که نظر شورای نگهبان در این مورد مشخص شود؛ بعد از مشخص شدن نظر شورای نگهبان، قرار بر این است که ما به مجلس در این رابطه استفساریه ای تقدیم کنیم.

وی توضیح داد: دو بحث در مورد آقای افشانی وجود دارد؛ یکی این که ایشان حدود ۲ یا ۳ سال پیش با ۲۷ سال سابقه خدمت خودشان را بازخرید کرده اند و مجدداً به کار بازگشته اند؛ باید دید با در نظرگرفتن این که بازخرید بوده اند و مجدداً تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند بازنشسته محسوب می شوند یا تا ۳۵ سال می توانند خدمت کنند.

ارسال لایحه استفساریه به شورا ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بازنشسته نیست

قنبری ادامه داد: بنابراین یکی از نظرات این است که ایشان فعلاً مشمول این قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیست و همچنان می تواند به کار خودشان ادامه دهند ولی ما فعلاً منتظر هستیم تا مشخص شود که آیا بازخریدی ها جزو بازنشسته ها هستند یا خیر، اگر ایشان مشمول باشند یعنی بازخرید ها هم جزو بازنشسته ها قرار بگیرند در آن صورت ما استفساریه را تقدیم مجلس می کنیم.

وی گفت: با در نظرگرفتن این که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران عضو کابینه دولت است باید ببینیم نظر مجلس در مورد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران مانند سایر اعضای کابینه است یا خیر، یعنی مثل معاونین و وزرای مدیر جمهور می توانند ادامه کار دهند، که مجلس در این مورد تعیین کننده خواهد بود.

معاون پارلمانی شهرداری تهران، گفت: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مشخص شدن اوضاع بازنشستگی افشانی به مجلس شورای اسلامی لایحه استفساریه ارسال می کند.&nbsp

قنبری در مورد ثبت شدن عنوان مشمولیت شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در قانون ممنوعیت بازنشستگان در مشروح مذاکرات مجلس، اظهار داشت: این بحث دستگاه های مشمول ماده ۵ قانون خدمات کشوری است که آیا شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مشمول این ماده قانونی می شود یا خیر، از این رو یکی نظر این است که با در نظرگرفتن این که شهرداری یک نهاد غیر دولتی هست، مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری قرار نمی گیرد و نظر دیگر همان است که دکتر لاریجانی آن را در پاسخ به آقای موسوی اعلام کرده و آن این بود که این قانون شهرداری ها را هم در بر می گیرد.

وی ابراز داشت: کلاً نظر بر این است که دستگاه های خاصی که از بودجه عمومی استفاده می کنند مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری می شوند ولی در کل شهرداری بودجه دولتی ندارد و از لحاظ حقوقی مشمول این ماده نمی شود. ولی عده ای هم معتقدند که قرار می گیرد و آقای لاریجانی این را مطرح کردند و در مشروح مذاکرات مجلس نیز ثبت شده است است.

معاون پارلمانی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: بنابراین به علت این اختلاف نظر، بنده فکر می کنم که در مورد این عنوان باید در صحن علنی مجلس استفساریه ای صورت بگیرد که آیا شهرداری ها مشمول این ماده قانونی هستند یا اینکه از نظر حقوقی باید مصوبه ای در مجلس در مورد این عنوان گذرانده شود.

ارسال لایحه استفساریه به شورا ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بازنشسته نیست

واژه های کلیدی: ایران | قانون | شهردار | قانونی | شهرداری | بازنشسته | شورای شهر | شهردار تهران | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog