ریاست زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی

ریاست: زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی لوکوموتیو زاگرب علی کریمی لیگ برتر کرواسی اشپلیت

گت بلاگز اخبار بین الملل کیم جونگ اون تسلیحات هسته‌ای خود را تسلیم نمی کند

اندیشکده بروکینگز در فاصله یک ماه مانده به انجام دیدار میان ترامپ و کیم جونگ اون با تاکید بر این‌که «دونالد ترامپ در حال ورود به بازی خطرناکی است» در مقاله‌ای آ

کیم جونگ اون تسلیحات هسته‌ای خود را تسلیم نمی کند

کیم جونگ اون تسلیحات هسته ای خود را تسلیم نمی کند

عبارات مهم : جزیره

اندیشکده بروکینگز در فاصله یک ماه مانده به انجام دیدار میان ترامپ و کیم جونگ اون با تاکید بر این که «دونالد ترامپ در حال ورود به بازی خطرناکی است» در مقاله ای آورده است: کیم جونگ اون قصد دارد تا با وارد کردن طرف ها به یک پروسه مذاکرات طولانی مدت، وقت مناسب را جهت توسعه زرادخانه هسته ای خود کسب کند.

به گزارش ایسنا، اندیشکده آمریکایی بروکینگز در مقاله ای به قلم ایوان دیور، به بررسی نشست آینده ترامپ و کیم جونگ اون و نیز گفت وگو جهت خلع تسلیحات هسته ای شبه جزیره کره پرداخته است.

در این مقاله آمده است: نشست آینده که میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون برگزار خواهد شد؛ یک تقابل تاریخی میان دو رهبر با اعتماد به نفس بالا، خودرای و بی ثبات برگزار خواهد شد که هر یک به دنبال تسلیم طرف برابر خواهد بود.

کیم جونگ اون تسلیحات هسته‌ای خود را تسلیم نمی کند

دولت ترامپ که همواره تاکید کرده است هرگز اجازه دراختیار داشتن تسلیحات هسته ای را به آمریکا نخواهد داد، به زودی با رژیم تسلیم ناپذیر کیم جونگ اون روبرو می شود که اعلام کرده است هرگز حتی در خواب نیز تسلیحات هسته ای خود را تسلیم آمریکا و غرب نخواهد کرد. ولی چه اتفاقی ممکن است علی رغم این گفته ها رخ دهد؟

موافقت دونالد ترامپ جهت دیدار با کیم جونگ اون باعث شگفتی بسیاری از جمله مقامات ارشد دولت خود و نمایندگان کره جنوبی که درخواست دیدار از سوی رهبر کره شمالی را به او اطلاع داده بودند، شد.

اندیشکده بروکینگز در فاصله یک ماه مانده به انجام دیدار میان ترامپ و کیم جونگ اون با تاکید بر این‌که «دونالد ترامپ در حال ورود به بازی خطرناکی است» در مقاله‌ای آ

در صورتی که ترامپ ابتدا این عنوان را با مشاوران خود در میان می گذاشت، آن ها به او هشدار می دادند که کیم جونگ اون از پیشنهاد جهت مذاکره هسته ای با آمریکا نشانه دیگری را دنبال می کند.

افراد و مقاماتی که در دولت های پیشین در مذاکرات هسته ای با پیونگ یانگ حضور داشتند، به این توصیه آگاه هستند که درخواست های کره شمالی این بار نیز مانند گذشته از میان برداشتن اتحاد استراتژیک میان واشنگتن و سئول، عدم حضور نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره و چتر هسته ای آمریکا که از ژاپن و کره جنوبی محافظت می کند، است.

پیش تر یک مقام ارشد کره شمالی خطاب به گروهی از کارشناسان آمریکایی گفته بود:اگر شما تسلیحات هسته ای خود را از منطقه خارج کنید در طی 10 تا 20 سال آینده ما احساس امنیت بیشتری خواهیم داشت. آن وقت می توانیم عنوان خلع تسلیحات هسته ای را مدنظر قرار دهیم. در همین وقت ما حاضر هستیم به عنوان یک قدرت هسته ای با شما (آمریکا) در مورد کنترل سلاح گفت وگو کنیم.

کیم جونگ اون تسلیحات هسته‌ای خود را تسلیم نمی کند

این تعریف کره شمالی از خلع تسلیحات هسته ای است که هیچگونه غرابتی با نظر واشنگتن به این عنوان ندارد؛ بنابراین جای تعجب ندارد که کارشناسان حوزه مذاکرات هسته ای با کره شمالی نسبت به اشتیاق ترامپ جهت مذاکره با کره شمالی و اینکه او تصور می کند خلع تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ قابل دستیابی هست، دلواپس هستند.

بسیاری از کارشناسان این حوزه در آمریکا این مسئله را مطرح کرده اند که آیا ترامپ به عنوان آگاه است که رژیم کیم جونگ اون هرگز قصد خلع تسلیحات هسته ای خود را که جهت ساخت آن فشارهای بین المللی بسیاری را تحمل کرده اند، ندارد و حفظ این تسلیحات نقش مهم را در بقای رژیم کره شمالی ایفا می کند؛ بنابراین اون به سادگی با خلع سلاح هسته ای خود موافقت نخواهد کرد. وی در 1 ژانویه سال 2018 اعلام کرد که کشورش به قدرت بازدارندگی رسیده است که هیچ کشور دیگر یا نیرویی قادر به متوقف کردن آن نیست.

اندیشکده بروکینگز در فاصله یک ماه مانده به انجام دیدار میان ترامپ و کیم جونگ اون با تاکید بر این‌که «دونالد ترامپ در حال ورود به بازی خطرناکی است» در مقاله‌ای آ

او در سفر اخیر خود به چین در گفت وگو با شی جینپنینگ، نیز همین عنوان را در رابطه با خلع تسلیحات هسته ای همه شبه جزیره کره بیان کرده است.

چینی ها نیز به وعده های توخالی کره شمالی پی برده اند ولی شی جینپنینگ همچنین بر این عنوان آگاه است که میل به سئول و واشنگتن جهت شروع مذاکرات هسته ای با پیونگ یانگ براساس وعده های ناصادقانه حداقل اکنون می تواند باعث کم کردن تنش میان طرف ها شود.

کیم جونگ اون تسلیحات هسته‌ای خود را تسلیم نمی کند

چین حتی از ایده کره شمالی که تضمین گرفتن جهت توقف حضور نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره است حمایت می کند. با وجود همه پرسشها در روابط پکن –پیونگ یانگ زمانی که بحث مقابله با ترساندن امریکا مطرح می شود این دو شرکای استراتژیک محسوب می شوند.

اما نشانه مهم کره شمالی از مذاکرات مثل گذشته مشخص هست. وارد کردن طرف ها به یک پروسه طولانی مدت تا وقت مناسب را جهت توسعه تسلیحات هسته ای خود کسب کند.

بازی کیم جونگ اون یک بازی قدیمی هست. ولی این بار خود کیم جونگ اون وارد این پروسه شده است است تا دونالد ترامپ را قانع به ورود به این بازی کند.

واژه های کلیدی: جزیره | آمریکا | مذاکرات | آمریکایی | کره شمالی | دولت ترامپ | پیونگ یانگ | پیونگ یانگ | دونالد ترامپ | مذاکرات هسته ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog