ریاست زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی

ریاست: زاگرب مسابقه کرواسی علی کریمی لوکوموتیو زاگرب علی کریمی لیگ برتر کرواسی اشپلیت

گت بلاگز بین‌الملل حمایت دولت سوریه از ابتکار روسیه راجع به ایجاد مناطق عاری از تنش در سوریه

رییس هیئت سوریه در مذاکرات آستانه از ابتکار روسیه راجع به ایجاد مناطق عاری از تنش در سوریه حمایت کرد.

حمایت دولت سوریه از ابتکار روسیه راجع به ایجاد مناطق عاری از تنش در سوریه

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از المیادین، بشار جعفری — رییس هیئت سوریه در نشست آستانه — گفت دولت سوریه حمایت خود را از ابتکار روسیه راجع به مسئله مناطق عاری از تنش اعلام می کند و به توافق آتش بس و توقف درگیری ها که 30 دسامبر 2016 حاصل شد، تعهد دارد.
استفان دی میستورا، فرستاده خاص شرکت ملل در امور سوریه نیز بعد از مذاکرات آستانه در جمع خبرنگاران گفت این توافق حاصل شده است روشن است که باید با فراهم شدن دسترسی کمک های بشردوستانه به مردم سوریه همراه شود. مهمترین مسئله این است که این ابتکار (ابتکار ایجاد چهار منطقه عاری از تنش) که امروز راجع به آن توافق شد، یک گام در جهت درست است لیکن به دنبال کم کردن ملموس تنش ها علاوه بر آتش بس در این چهار منطقه هست.

عبارات مهم : توافق

وی گفت فکر می کنم امروز در آستانه قادر بودیم شاهد یک گام مهم، امیدوارکننده و مثبت در جهت درست در فرایند تنش زدایی در سوریه باشیم.
همچنین وزارت امور خارجه مصر پنجشنبه شب از امضای توافقنامه ای جهت ایجاد مناطق چهارگانه کم کردن تنش در سوریه در آخر دور چهارم گفتگوهای آستانه قزاقستان استقبال کرد.
وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای بر حمایت کامل قاهره از تلاشهای فعلی جهت تثبیت آتش بس در سراسر خاک سوریه، توقف فوری خشونت و درگیری و اصلاح اوضاع انسانی در این کشور تاکید کرد.
وزارت خارجه مصر تاکید کرد قاهره امیدوار است توافقنامه تازه راجع به سوربه به از سرگیری فوری گفتگوهای سیاسی راجع به سوریه در ژنو با نظارت شرکت ملل متحد منجر شود.
وزارت خارجه مصر در ادامه بر موضع ثابت این کشور در لزوم دستیابی به یک راه حل سیاسی بر اساس نتیجه های گفتگوهای ژنو و قطعنامه های شورای امنیت که به آخر بحران سوریه، حفظ وحدت و یکپارچگی و استقلال این کشور، نابودی گروههای تروریستی و تحقق خواسته های مردم آن منجر شود، تاکید کرد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: توافق | سوریه | بحران سوریه | وزارت خارجه | مذاکرات آستانه | وزارت امور خارجه | بین الملل | بشار جعفری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog